Twój koszyk jest obecnie pusty!
Nareszcie mogę podzielić się z Wami projektem, nad którym pracowałam tej wiosny. Wraz z Uniwersytetem WSB Merito w Gdańsku utworzyłam nowy kierunek podyplomowy „Chemia i technologia kosmetyków”, na którym będę miała przyjemność wykładać.
Program studiów układałam na bazie mojego sześcioletniego doświadczenia w branży farmaceutyczno-kosmetycznej oraz… na podstawie tego czego mnie samej brakowało na moich studiach.
Ukończyłam chemię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jednak dopiero gdy rozpoczęłam pracę jako technolog kosmetyczny zdałam sobie sprawę z tego, że nie wiem w jaki sposób funkcjonuje skóra. Wiedza licealna z biologii była niewystarczająca, dlatego musiałam sama sięgnąć do literatury i uzupełnić ten materiał „po godzinach”. Nie żałuję poświęconego czasu, ponieważ zaowocowało to projektowaniem lepszych receptur i powstaniem beauty konsultacji.
Jednakże ta droga uświadomiła mi, że aby być dobrych technologiem kosmetycznym trzeba znać i rozumieć największy organ naszego organizmu jakim jest skóra. Dlatego przystępując do tworzenia programu studiów zaczęłam od przedmiotów typowo medycznych takich jak Anatomia i Dermatologia, ponieważ uważam, że stanowią one podstawę dla przyszłych technologów do projektowania skutecznych kosmetyków.
Jestem szczególnie dumna z tego, że zespół, który zaprosiłam do współpracy w prowadzeniu tego kierunku składa się wyłącznie z osób, które na co dzień pracują w przemyśle. Wiedza przedstawiona na wykładach oraz ćwiczeniach będzie przede wszystkim praktyką zdobytą w laboratorium i na produkcji. Oprócz wykładów w programie dużą ilość godzin przeznaczyłam na zajęcia w pracowni laboratoryjnej, podczas których będziemy uczyć się wytwarzania każdej z form kosmetycznych.
Ostatnim elementem wyróżniającym ten kierunek spośród pozostałych ofert na rynku są przedmioty, na których omówimy kompleksowe podejście do projektowania linii kosmetycznej i spojrzymy całościowo na pielęgnację skóry. „Substancje aktywne w terapii chorób skóry” oraz „Projektowanie linii kosmetycznej” to wykłady, na których poruszymy kwestie doboru substancji aktywnych do zaistniałego problemu skóry, sposobu łączenia substancji aktywnych w jednym produkcie kosmetycznym oraz odpowiemy na pytanie, ile w ogóle substancji aktywnych powinien mieć kosmetyk, aby działać, ale nie podrażniać.
Tym wszystkim (i nie tylko) będziemy się dzielić podczas wykładów na studiach podyplomowych „Chemia i technologia kosmetyków”, na które bardzo serdecznie zapraszam wszystkich, których interesują kosmetyki i proces ich powstawania. Rekrutacja już trwa i zakończy się pod koniec września.
Dodaj komentarz